Chae Taekwondo Malmö

Instruktörer

Priser

Schema

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
10.00
 
  10.30 - 12.00
Tävlingspoomsae med Richard Coltelius
 
11.00 11.00 - 12.00
Poomsae & Grundtekniker
 
 
 
12.00 12.00 - 13.30
Matta 1:
Kampträning/Sparring Ungdom & vuxna
Från gult bälte

Matta 2:
Kampträning för barn
Från gult bälte
 
 
 
13.00
 
 
 
14.00
 
 
 
15.00
 
 
 
16.00
 
  16.30 - 17.30
Kampsport för Tjejer - Leds av kvinnlig instruktör.
 
17.00
 
  17.30 - 18.30
Matta 1:
Barnträning 6-8 år

Matta 2:
30+ / Föräldraträning
17.30 - 18.30
Matta 1:
Barnträning 9-13 år

Matta 2:
Ungdom/vuxen nybörjare
17.30 - 18.30
Matta 1:
Barnträning 6-8 år

Matta 2:
30+ / Föräldraträning
17.30 - 18.30
Matta 1:
Barnträning 9-13 år

Matta 2:
Ungdom/vuxen nybörjare
 
18.00
  18.15 - 18.45
HIIT - Kondition & Styrka
Coach Jansdotter
  18.30 - 20.00
Matta 1:
Ungdom/vuxen fortsättning
Från grönt bälte med blått streck

Matta 2 (OBS 19.00 - 2015)
Ju-Jitsu
Från 12 år
18.30 - 20.00
Kampträning
Ungdom/Vuxen
Från gult bälte
18.30 - 20.00
Matta 1:
Ungdom/vuxen fortsättning
Från grönt bälte med blått streck
18.30 - 20.00
Kampträning - Från Rött bälte
  18.45 - 19.30
PowerYoga
Manouk Van Der Meulen
19.00
 
 
 
20.00
Måndag

17.30 - 18.30

Matta 1:
Barnträning 6-8 år

Matta 2:
30+ / Föräldraträning

18.30 - 20.00

Matta 1:
Ungdom/vuxen fortsättning
Från grönt bälte med blått streck

Matta 2 (OBS 19.00 - 2015)
Ju-Jitsu
Från 12 år

Tisdag

17.30 - 18.30

Matta 1:
Barnträning 9-13 år

Matta 2:
Ungdom/vuxen nybörjare

18.30 - 20.00

Kampträning
Ungdom/Vuxen
Från gult bälte

Onsdag

17.30 - 18.30

Matta 1:
Barnträning 6-8 år

Matta 2:
30+ / Föräldraträning

18.30 - 20.00

Matta 1:
Ungdom/vuxen fortsättning
Från grönt bälte med blått streck

Torsdag

17.30 - 18.30

Matta 1:
Barnträning 9-13 år

Matta 2:
Ungdom/vuxen nybörjare

18.30 - 20.00

Kampträning - Från Rött bälte

Fredag
Lördag

11.00 - 12.00

Poomsae & Grundtekniker

12.00 - 13.30

Matta 1:
Kampträning/Sparring Ungdom & vuxna
Från gult bälte

Matta 2:
Kampträning för barn
Från gult bälte

Söndag

10.30 - 12.00

Tävlingspoomsae med Richard Coltelius

16.30 - 17.30

Kampsport för Tjejer - Leds av kvinnlig instruktör.

18.15 - 18.45

HIIT - Kondition & Styrka
Coach Jansdotter

18.45 - 19.30

PowerYoga
Manouk Van Der Meulen

Uppdaterad 9 januari 2019

Kontakta oss

Är du nyfiken på att prova, hör av dig genom formuläret nedan eller ring. Alla är välkomna gammal som ung.

Kontaktinfo

Christian Woxell

Tel: 076-028 42 28

E-post: christian.woxell@chaemalmo.se

Ann-Christine Lussagnet

Tel: 073-960 38 92

E-post: ann-christine.lussagnet@chaemalmo.se

Asef Safdari

Tel: 073-973 60 08

E-post: asef.safdari@chaemalmo.se

Adress träningslokal Baragatan 11, 212 28 Malmö
Postadress Ättehögsvägen 15, 218 46 Bunkeflostrand
Organisationsnummer 802491-8867
Bankgiro 599-5626